Plemeno

Australský labradoodle se stal jedním z nejoblíbenějších plemen ve Spojených státech. I v Evropě je o nich slyšet čím dál tím víc. Mnoho lidí se o ně začalo zajímat především kvůli jejich nelínající a alergikům šetrnou srstí.

Díky jejich vysoké inteligenci vás bude bavit hledání kreativních způsobů, jak stimulovat jejich mysl. Zábavnou rodinnou aktivitou může být procvičování různých triků nebo vytváření logických her pro vyřešení vašeho malého, chlupatého Einsteina. S bystrou myslí a přátelskou osobností jsou skvělými rodinnými psy a vycházejí s ostatními lidmi. Při správném tréninku a socializaci by měli být schopni vycházet se všemi zvířaty a lidmi. Kromě toho, že jsou velmi mazliví a milí, jsou také velmi chytří a společenští. Ne nadarmo se Australští labradoodlové používají jako asistenční psi, terapeutičtí psi nebo vodící psi pro nevidomé.


ROZLIŠUJEME TŘI ZÁKLADNÍ VELIKOSTI AUSTRALSKÉHO LABRADOODLA:

1. velký (nad 60 cm)

2. střední (od 45 cm do 60 cm)

3. malý (do 45 cm)


ROZLIŠUJEME NÁSLEDUJÍCÍ TYPY SRSTÍ LABRADOODLES:

• FLEECE

Srst fleece je jemné struktury stejně jako angorská koza. Může mít rovnější vlnitý vzhled nebo jemné spirálky vypadající jako kudrliny. Jedná se o sandno udržovatelnou srst.

• WOOL

Srst wool je strukturovaná jako ovčí srst. Má vzhled volně spadajících kudrnatých vln, které snadno na kůži rozevřete. Nemělo by se objevovat zakudlení srsti. Snadno se rozčesává.


ROZDÍL MEZI AUSTRALSKÝM LABRADOODLEM A LABRADOODLEM

Australský labradoodle a labradoodle jsou si vzhledově velmi podobní. Rozdíly mezi nimi ale jsou a to v temperamentu a v srsti.

Labradoodle vznikl křížením labradorského retrívra a pudla.

Australský labradoodle, na rozdíl od labradoodla, má ve svém dědictví více než jen pudla a labradora.

Australský labradoodle je vícegenerační plemeno. Je to nové plemeno psů s předky labradoodlů. Chovatelské kluby toto plemeno psů dosud nepřijaly jako standardní plemeno psů, protože je stále v procesu standardizace jejich vlastností. Australští labradoodlové vznikli křížením labradoodlů po sobě jdoucích generací. Proto jsou australští labradoodlové považovány za vícegenerační plemeno psů. Během procesu vývoje australských labradoodlů byly některé rysy získány přidáním některých dalších plemen do pokrevní linie; Cockapoos (kříženec amerického kokršpaněla a pudla), irští vodní španělé a hladkosrstí šeniční teriéři. Lze si tedy představit, že australští labradoodlové mají kromě charakteristik pudla a labradora také mnoho dalších, důležitých rysů. Srst australských labradoodlů nelíná a nebo pouze minimálně.